OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

StromatolitHistorie

Kameny provázejí člověka od pradávna a mají své nezastupitelné místo v historii lidstva. První zbraně, nádoby nebo modly či svatyně i obydlí byly z kamene a již tehdy člověk vnímal různorodost kamene a časem se naučil využívat jeho rozdílné vlastnosti. Pro všechny kultury byly vždy fascinující drahé kameny. Pro svoji krásu a vzácnost se staly symbolem bohatství a moci. Ale lidé se zajímali také o to, jak krystaly vznikají a kde se berou. Tak se zrodily legendy primitivních kultur všech národů, vznikala šamanská zaříkadla, s kameny se setkáváme v alchymii, astrologii i v náboženské symbolice. Drahé kameny vznikaly v období mnoha tisíciletí až statisíciletí. Příroda je vytvářela z roztoků, plynů a natavených hornin i z tekutého magmatu, ale také proměnou (metamorfózou) vyvřelých, již existujících minerálů. Chemicky jsou velmi různorodé a při jejich vzniku záleželo na výši tlaku a teploty Na vědecké poznání o krystalech a jejich vzniku si lidé museli počkat až do naší moderní doby. Teprve optická a elektronová mikroskopie a vývoj dalších technologií umožnily proniknout do mikrosvěta minerálů a poodhalit některá jejich tajemství.

Kameny jako poslové štěstěny

Během historie téměř každá kultura zanechala své vlastní pověsti o drahých kamenech, neboť jim byla odpradávna připisována magická síla. Mohly dávat moc a sílu, měly schopnost uzdravovat nejrozličnější nemoci, nebo zprostředkovat lidem spojení s okolním světem. V dnešní době se znovu objevují různá povídání o moci drahých kamenů, podle nichž se nabízí mnoho možností zvolit si kámen pro štěstí a zdraví. Také k jednotlivým měsícům a znamením zvěrokruhu patří určitý kámen pro štěstí. Většinou nás však zaujmou svou krásou, barvou nebo efektními průniky světla, často i tvarovou pestrostí a nám nezbývá než smeknout před tvůrcem těchto uměleckých děl - přírodou.

Měsíční kameny

   

Znamení zvěrokruhu

leden

» granát, růženín

   

beran

» chalcedon, rubín

únor

» ametyst, onyx

   

býk

» smaragd

březen

» akvamarín, jaspis (chalcedon)

   

blíženci

» onyx

duben

» křišťál, diamant

   

rak

» karneol, diamant

květen

» chryzopras, smaragd

   

lev

» peridot

červen

» adulár (měsíční kámen), perly

   

panna

» beryl, onyx

červenec

» karneol, rubín

   

váhy

» topaz, smaragd

srpen

» aventurín, olivín

   

štír

» chryzopras, rubín

září

» lazurit (lapis-lazuli), safír

   

střelec

» zirkon, safír

říjen

» opál, turmalín

   

kozoroh

» ametyst, obsidián

listopad

» tygří oko (chalcedon), topaz

   

vodnář

» jaspis, obsidián

prosinec

» rubín, krevel

   

ryby

» safír

Kontakt

V. Sýkora
252 29 Dobřichovice
Všenorská 855
603 194 041

DOPRAVA a převzetí zboží

PLATBA předem na účet
nebo
dobírkou doručovateli

Zasilkovna
Doručení na adresu nebo osobní vyzvednutí zboží v některé z více než 3400 poboček Z-Point

Vyberte si odběrní místo Z-Point
Zásilkovna.cz
Vybrané odběrní místo zapište do poznámky v objednávce


Ceska_posta